Lørdag holdt Ingvild og Sunniva åpent forundringsverksted i Kongsgården. Vi fikk et lite eksklusivt publikum av barn og foreldre som fikk bli med å blande eliksir med både farger, frø-avkok, magiske dråper og utsøkte lyder fra frø. En spennende mikstur som fikk det til å rykke i både fingre, tær, ører, vinger og danseføtter!
Vi fikk også snekret sammen en liten film til dem som ikke kom, og til barnehager som her kan få en introduksjon til å lage seg sitt eget forundringsverksted:
Lydhør er en paraply for tre virksomhetsområder: Lydhør Verksteder, Lydhør Kunstarena og Lydhør Forskning, og holder hus i tidligere Kongsgården Barnehage ved Gamle Bybru. Stedet, som disponeres av ReMida – senter for kreativ gjenbruk er blitt en arena for kunstnerisk og pedagogisk utviklingsarbeid i samskapende prosesser med barnehagebarn, og i samarbeid med ulike kultur- og utdanningsinstitusjoner i Trondheim. Sammen søker vi å etablere, utvikle, forstå og formulere en tverrkunstnerisk praksis i et sosialt deltakende perspektiv, som kan bidra til fornyelse av både kunstpraksis, kunstpedagogikk og kulturpolitisk arbeid med de yngste barna. I perioden 2019-21 var Lydhør i Kongsgården et kunstnerisk forskningsprosjekt som undersøkte sympoetisk samspill mellom natur, miljø, omgivelser, materialer, små barn, kunstnere, pedagoger og forskere. I 2021-22 utvikler Lydhør en kunstarena for små barn som et varig og fast tilbud til byens barnehager, barn og foreldre.
Vis alle innlegg etter LYDHØR