Nå slipper vi høstens program i Lydhør, der vi tilbyr barnehagene verksteder med kunstnere, barn, barnehageansatte og forskere, samt åpne arrangement på noen lørdager. Først ute er Sunniva Hovde med Musikkfrø-verksted og åpen konsert lørdag 28.8. Det er få plasser på lørdagen, men billetter kan bestilles her: MUSIKKFRØ
Videre ut over høsten blir det et variert program med teater, musikk, dans, drama, lek, frø, epler og trær. Og for all del: Gå ikke glipp av vår to spennende fagseminar! Nora Finseraas og Anne Helga Henning holder kurs for Lydhør-barnehager, forskere og kunstnere om pedagogisk dokumentasjon og atelierista-arbeid i barnehagene. Les mer i programmet. Først til mølla: Meld dere på til: lydhorikongsgarden@gmail.com. Og nyt høsten:)
Publisert av LYDHØR
Lydhør er en paraply for tre virksomhetsområder: Lydhør Verksteder, Lydhør Kunstarena og Lydhør Forskning, og holder hus i tidligere Kongsgården Barnehage ved Gamle Bybru. Stedet, som disponeres av ReMida – senter for kreativ gjenbruk er blitt en arena for kunstnerisk og pedagogisk utviklingsarbeid i samskapende prosesser med barnehagebarn, og i samarbeid med ulike kultur- og utdanningsinstitusjoner i Trondheim. Sammen søker vi å etablere, utvikle, forstå og formulere en tverrkunstnerisk praksis i et sosialt deltakende perspektiv, som kan bidra til fornyelse av både kunstpraksis, kunstpedagogikk og kulturpolitisk arbeid med de yngste barna. I perioden 2019-21 var Lydhør i Kongsgården et kunstnerisk forskningsprosjekt som undersøkte sympoetisk samspill mellom natur, miljø, omgivelser, materialer, små barn, kunstnere, pedagoger og forskere. I 2021-22 utvikler Lydhør en kunstarena for små barn som et varig og fast tilbud til byens barnehager, barn og foreldre.
Vis alle innlegg etter LYDHØR